Wybór butów piłkarskich – jak wybrać najlepszy model?

Buty piłkarskie to jeden z najistotniejszych elementów stroju każdego piłkarza. Dokonanie odpowiedniego wyboru w tym zakresie może mieć pozytywny wpływ na grę danego zawodnika. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, by dokonać najlepszego możliwego zakupu?

Wybór rodzaju obuwia w zależności od jego przeznaczenia?

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zwiększyć efektywność gry należy wybrać buty piłkarskie przeznaczone do określonego rodzaju podłoża. Każdy z modeli zawiera specjalne oznaczenia, które są pomocne w wyborze takiego obuwia. Modele oznaczone, jako FG to tzw. lanki. Są one perfekcyjnie dostosowane do gry na twardej, naturalnej nawierzchni takiej jak sucha trawa. Są one wyposażone w zwiększające przyczepność korki. Z kolei turfy, które można znaleźć pod oznaczeniem TF to idealny wybór do gry na sztucznej i trawiastej lub oblodzonej w trakcie zimy nawierzchni. W tym wypadku korki są małe, ale występują na powierzchni w większym zagęszczeniu. Dzięki temu zapewniają w takich warunkach porządną przyczepność, a także stabilność. SG to oznaczenie tzw. wkrętów/mixów. Takie modele jest przeznaczony do gry na mokrej naturalnej trawie tuż po deszczu. Dzięki zastosowaniu metalowych lub aluminiowych korków gracz ma zapewnioną doskonałą przyczepność podczas gry na takiej śliskiej nawierzchni. IC, CT, IN to z kolei oznaczenia halówek, czyli jak sama nazwa wskazuje buty piłkarskie przeznaczone do gry na halach sportowych. W takich warunkach najlepszą przyczepność zapewni gładka podeszwa, w którą zostały wyposażone takie modele.

Jakimi cechami powinno odznaczać się obuwie piłkarskie wysokiej jakości?

Buty piłkarskie powinny cechować się przede wszystkim dobrą przyczepnością związaną stricte z ich podeszwą, jak i jakością wykonania związaną z wykorzystaniem do ich produkcji najlepszych materiałów. Osoby z szerszą stopą wybierają częściej popularne modele wykonane ze skóry naturalnej. W przypadku posiadania węższych stóp najlepszym wyborem mogą się okazać jakościowe modele wykonane ze skóry syntetycznej. Innowacyjne modele wyprodukowane przez cenione firmy są wyposażone w specjalne technologie zwiększające ich dopasowanie i stabilizację, co zwiększa bezpieczeństwo gry. Konstrukcja buta może również gwarantować przez jego lekkość poprawę szybkość. Konsumenci, którzy pragną zdecydować się na zakup doskonale dopasowanego obuwia, które zwiększy wyczucie piłki i poprawi szybkość, powinni zwrócić uwagę na m.in. bogaty wybór wysokiej jakości modeli Puma Future.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.